Hakkımızda

Misyonumuz

Kitap ve kırtasiye malzemeleri sektörünün tüm Türkiye seviyesinde rekabet edebilirliğini ve sürekli gelişmesini sağlamak amacı ile, kurumsallaşma ve markalaşma yönünde örnek teşkil edecek oluşumlarla mükemmelliği birlikte sağlamak, ülke ekonomisine ve gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu misyonu yerine getirirken;

  • Temsilcisi olduğumuz firmalara olan yükümlülükler tam olarak yerine getirilmeli, ilişkiler sağlamlaştırılmalıdır. Bu dönemde istikrarın yakalanması temsilcisi olduğumuz firmaların Balıkesir Merkez Kitap’a olan güvenini olumlu yönde etkileyecektir. Balıkesir Merkez Kitap’ ın sağlıklı bir yapı içinde büyüdüğü, taahhütlerini bu dönemde tam ve kusursuz yerine getirebildiği gösterilmelidir.
  • Çalışanlarımızın firmanın doğru yönetildiği, geleceğe emin adımlarla ilerlediği, gerek mesleki ve gerekse maddi anlamda geleceklerini Balıkesir Merkez Kitap’ da görmeleri gerektiği vurgulanmalıdır.
  • Pazardaki firmalara ekonomik krizin en yoğun olduğu günlerde bile güçlü bir Balıkesir Merkez Kitap olduğu imajı verilmeli, Balıkesir Merkez Kitap’ ın doğru yönetildiği, Balıkesir Merkez Kitap ile çalışmanın bir prestij kaynağı olduğu, Balıkesir Merkez Kitap’ ın bir kazanç kapısı olduğu vurgulanmalıdır.

Vizyonumuz

Okul yaşamında hayatı kolaylaştırmak verimliliği arttırmak amacı ile ihtiyaç duyulan ürünlerin dağıtımını en uygun şartlarla tüketiciye ulaşmasını temin etmektir. Bunu gerçekleştirirken müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini temin edebilen büyük şirket olmaktır. Bunu başarabilmek için alınması gereken yol aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Mevcut temsilcilikler ile ilişkiler sağlam hukuki temellere oturtulmalıdır.
  • Balıkesir Merkez Kitap’ ın çalışmış olduğu firma markalı ürünler, adım adım piyasaya sunulmalıdır.
  • Balıkesir Merkez Kitap dağıtım ağını güçlendirmeli ve doğrudan kontrol edilebileceği mekanizmaları kurmalıdır.
  • Balıkesir Merkez Kitap, kırtasiye ve ofis malzemelerinde Türkiye’ de en büyük isim olabilmelidir. Sektörün ana tedarikçisi olmalıdır.

,